Dobra praca – zestaw sugestii od headhuntera

Przekonaliśmy zaproszonego przez nas eksperta z popularnego portalu pracy i kariery Szukam Pracy do opracowania komentarza dot. poprawy swojego wizerunku w oczach pracodawców. Zapraszamy do lektury jego tekstu.

Planowanie ścieżki zawodowej uważa się za ważną domenę życia każdego pracownika, który poważnie rozpatruje temat szeroko pojmowanej przyszłości. Jest to nie jedynie mądre posunięcie, ale przede wszystkim gwarantujące ogromne korzyści. Jakie?

Za sprawą planowania własnej kariery zawodowej mamy świadomość, w jakim kierunku podążamy, w jaki sposób zamierzamy tam dotrzeć i jakie mamy intencje. Nie działamy więc na oślep, a dążymy do celu precyzyjnie wytyczonym traktem. Dzięki temu łatwiej nam zdobyć to, co na początku chcieliśmy. Nasze posunięcia są bardziej usystematyzowane oraz ukierunkowane, dzięki czemu jesteśmy nastawieni na powodzenie, nie zaś na fiasko.

Planowanie rozwoju zawodowego ułatwia również dokładne kształtowanie swojego bytowania zawodowego, a nie ufanie w przypadek. Dodatkowo pomaga nam również pracować nad swoją osobowością. Planując rozwój zawodowy, odnotujesz, że zwiększy się Twoje zdecydowanie. Człowiek, który dokładnie wie, jaki obrał cel, jest bardziej swobodny wobec innych, jest prężniejszy, mniej bezwolny, a przede wszystkim nie traktuje niczego obojętnie. Do swoich zajęć oraz kariery odnosi się roztropnie i dojrzale, a w/w czynniki bez wątpienia określają człowieka spełnionego.

To my w przeważającej mierze określamy, jak ma wyglądać ścieżka naszych awansów i jak winien się odbywać nasz rozwój zawodowy. Aktualnie zdobycie, jak również utrzymanie dogodnej posady jest niezmiernie trudne, rynek zatrudnienia nieustannie ewoluuje, dlatego każdy jego uczestnik powinien umieć się dostroić do niestabilnej sytuacji na rynku pracy. Aby być konkurencyjnym, nieodzowne będzie zaplanowanie drogi własnego awansu. Aby coś osiągnąć, nie można bać się pracy oraz wysiłku, nikt nie zgłosi się do nas i nie zaproponuje nam fantastycznie prosperującego stanowiska. Dlatego jak najszybciej rozważ swoją karierę zawodową, a dodatkowo określ punkty docelowe, do których zamierzasz dążyć i przede wszystkim – które masz możliwość osiągnąć. Uprzytomnisz sobie, iż „projektowanie” rozwoju zawodowego da Ci zadziwiająco dużo zysków.

Autor: Szukampracy.pl